23.06.2021

• Η ομάδα της Λευκωσίας έκλεισε την πρώτη περίοδο με προβάδισμα τεσσάρων πόντων (14-18), ενώ έφθασε τη διαφορά στους 11 πόντους, 03:17 πριν από την ανάπαυλα.

• Η ομάδα του Παραλιμνίου, όμως, επέστρεψε δυναμικά και πήγε στα αποδυτήρια με μόνο ένα πόντο πίσω στο σκορ (33-34).

• Στο τέταρτο δεκάλεπτο η πλάστιγγα έγειρε για τα καλά προς την πλευρά της Ένωσης που άνοιξε τη διαφορά μέχρι και τους 20 πόντους, 2:55 πριν από το τελικό σφύριγμα.

• Ως ο ACS MVP of the game αναδείχθηκε ο Άντονι Ντάρχαμ με 18 πόντους (3 τρίποντα, 2 ασίστ, 8 ριμπάουντ) ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-18, 33-34, 55-49, 77-63 Ε.Ν.

18/10/19 22:06

Ήττα στην πρεμιέρα

Το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα πήρε η Ένωση κερδίζοντας στην έδρα της, μπροστά σε περισσότερους από 300 φίλους της, τον ΑΠΟΕΛ με 77-63, στην πρεμιέρα της νέας σεζόν της ΟΠΑΠ Βasket League, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στην τέταρτη περίοδο. Η ομάδα της Λευκωσίας έκλεισε την πρώτη...