18.11.2019

• Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε την ΑΕλ με 1-0 με γκολ του Γιώργου Μερκή, και κατέκτησε το Super Cup.

• ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Γκέντσογλου, Τάμαρι, Μάτιτς, Πάβλοβιτς(68′ Γιάκολις), Ζοαοζίνιο, Μερκής, Βιντιγκάλ, Σάβιτς, Μιχαήλοβιτς, Άλεφ(60′ Μπέζιακ (79′ Χαλένιους) ). Στον πάγκο: Μπέλετς, Εφραίμ, Χαλένιους, Ντε Βινσέντι, Γιάκολις, Μακρής, Αλωνεύτης, Σιέλης, Μπέζιακ.

• Στο 26ο λεπτό ο Μερκής έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάτιτς και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πρότσεκ γράφοντας το 1-0 για την ομάδα της Λευκωσίας.

• ΑΕΛ: Πρόσεκ, Ντόσα, Γκαζτανιάγκα, Μεντόγεβιτς(59′ Αγκάνοβιτς), Αβραάμ, Γκαζαριάν(70′ Χουράδο), Μάε(77′ Μαρκόσκι), Τόρες, Γκοντάλ, Γουίλερ, Νιλς Τεσέιρα.

02/10/19 16:02

Super πρωταθλητής ο ΑΠΟΕΛ!

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε την ΑΕλ με 1-0 με γκολ του Γιώργου Μερκή, και κατέκτησε το Super Cup. Στο πρώτο μέρος το ΑΠΟΕΛ ευτύχησε να σκοράρει στην πρώτη ευκαιρία του παιγνιδιού. Στο 26ο λεπτό ο Μερκής έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάτιτς και έστειλε την μπάλα στα...