25.05.2022

  • Uzun süredir Türkiye’de devam eden AKP rejiminin gerici ve baskıcı politikaları, 15 Temmuz başarısız darbe girişimi bahane edilerek AKP’nin kendi politik darbesini gerçekleştirmesiyle birlikte artarak devam ediyor.

  • AKP iktidarı tarafından Kıbrıs halkının ve kurumlarının iradesi yok sayılmakta, Ankara’dan gelme direktif ve baskılarla kararlarımıza ve özgürlüğümüze müdahale edilmeye çalışılmaktadır.

  • Daha net bir ifadeyle AKP’nin hukuksuz ve anti-demokratik uygulamalarına bedenlerini açlığa yatırarak direnen Nuriye ve Semih, sessiz sedasız, gözlerden uzak bir şekilde katledilmek isteniyor.

  • Bizler Kıbrıs’ın devrimci-demokrat özneleri olarak sürdürdüğümüz insan hakları ve demokrasi temelinde mücadelemize devam edeceğiz.

26/05/17 13:28

ΛΕΞΕΙΣ ΚΛΕΙΔΙΑ

Nuriye ve Semih için dayanışma

Bizler bugün burada, Türkiye’ye ve Kıbrıs halklarına sesleniyoruz; ne AKP’nin kurmak istediği diktatörlüğe, ne Türkiye’nin Kıbrıs üzerindeki baskılarına, ne de Semih ve Nuriye’ye karşı başlatılan cinayet girişimine sessiz kalmayacağız. Bizler Kıbrıs’ın devrimci-demokrat...

nedacy.wordpress.com ·

Σχετικά Θέματα

×
Ακολουθήστε το Palo στο Facebook