05.12.2019

• Μετά το 2-1 στη Βιέννη, ο Απόλλωνας νίκησε ξανά την Αούστρια με 3-1 στο Στάδιο ΓΣΠ και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 5-2.

• Οι Αυστριακοί προηγήθηκαν στο 18ο λεπτό και ο Απόλλωνας ισοφάρισε στο 45` με πέναλτι του Γκακπέ, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου 1-1.

• Όπως αναφέρει η ΚΟΠ, στην επόμενη φάση ο Απόλλωνας θα αντιμετωπίσει τη PSV Eindhoven που απέκλεισε τηFK Haugesund Νορβηγίας μετά το αποψινό 0-0 στην Ολλανδία.

• Στο 55΄ο Απόλλωνας πήρε προβάδισμα με αυτογκόλ και στο 67` ο Γιαννιώτας διαμόρφωσε το 3-1.

16/08/19 09:21

Νίκη και πρόκριση για τον Απόλλωνα στο Europa League

Μετά το 2-1 στη Βιέννη, ο Απόλλωνας νίκησε ξανά την Αούστρια με 3-1 στο Στάδιο ΓΣΠ και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 5-2. Οι Αυστριακοί προηγήθηκαν στο 18ο λεπτό και ο Απόλλωνας ισοφάρισε στο 45` με πέναλτι του Γκακπέ, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου 1-1. Στο 55΄ο Απόλλωνας...