12.12.2019

Η ομάδα μας πέρασε νικηφόρα από το «Τάσος Μάρκου»(2-3) με δύο γκολ του Γιώργου Μερκή στις καθυστερήσεις του αγώνα. Ο Χαλλένιους άνοιξε το σκορ στο 22′.Η Ένωση γύρισε το παιχνίδι με γκολ στο 65΄και 90′. Ο Μερκής όμως αρνήθηκε να ηττηθεί και με δύο γκο στο 90+3 και 90+8, έδωσε του 3 βαθμούς στην ομάδα μας. Ο αγώνας: Στο 3ο λεπτό μια προσπάθεια του Χαλένιους ανάγκασε τον Κλέιμαν να απομακρύνει σε κόρνερ, ενώ στο 4ο λεπτό ένα σουτ του Τάμαρι από απόσταση πέρασε έξω. Η Ένωση είχε μια καλή στιγμή στο 8ο λεπτό με τον Αγκίρι να κάνει το σουτ από πλάγια θέση και τον Μπέλετς να αποκρούει. Στο 14ο λεπτό ο Τάμαρι βρήκε με ωραίο τρόπο τον Εφραίμ στην περιοχή, αυτός έκανε το σουτ από πλάγια θέση με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι. 3 λεπτά μετά μια κεφαλιά του Μερκή μετά από εκτέλεση κόρνερ έφυγε ψηλά πάνω από τα δοκάρια. Στο 17ο λεπτό ο Θεοδώρου...
23/09/19 21:06

ΜΕΡΚΑΤΣΟΣ και τρίποντο με ΑΠΟΕΛιστικη ψυχή!

Η ομάδα μας πέρασε νικηφόρα από το «Τάσος Μάρκου»(2-3) με δύο γκολ του Γιώργου Μερκή στις καθυστερήσεις του αγώνα. Ο Χαλλένιους άνοιξε το σκορ στο 22′.Η Ένωση γύρισε το παιχνίδι με γκολ στο 65΄και 90′. Ο Μερκής όμως αρνήθηκε να ηττηθεί και με δύο γκο στο 90+3 και 90+8,...