07.12.2019

• Την ήττα με 5-0 γνώρισε η Εθνική μας ομάδα Νεανίδων από την αντίστοιχη της Σερβίας στο Στάδιο της Σπαρτάκ στο Μογκίλεφ της Λευκορωρίας.

• Η Ομοσπονδιακή μας προπονήτρια Ιουλία Παναγιώτου χρησιμοποίησε τις Γεωργίου, Μακρή, Θ. Ανδρέου, Ζωρζή, Ξενοφώντος (83' Μ. Ανδρέου), Αριστοδήμου, Κουππή (59' Ε. Μιχαήλ), Ζαχαρίου, Μεσημέρη (65' Σιακαλλή), Αστανιού, Χριστοφή (59' Αδάμου).

• Ο αγώνας αφορούσε το πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U19.

• Η Εθνική μας έχασε την καλύτερη της ευκαιρία στο 79ο λεπτό, όταν μετά από μπαλιά η Ειρήνη Μιχαήλ έφυγε μπροστά και απέναντι από την αντίπαλο τερματοφύλακα χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρουμε.

07/10/19 10:49

Ήττα της Εθνικής Νεανίδων από τη Σερβία

Την ήττα με 5-0 γνώρισε η Εθνική μας ομάδα Νεανίδων από την αντίστοιχη της Σερβίας στο Στάδιο της Σπαρτάκ στο Μογκίλεφ της Λευκορωρίας. Ο αγώνας αφορούσε το πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U19. Η Σερβία στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 3-0...