31.10.2020

• Η ομάδα καλαθοσφαίρισης δέχτηκε την εντός έδρας ήττα από την Αεκ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της ΟΠΑΠBasket Leagueμε 60-76.

• Στη συνέχεια η Ομάδα μας δε κατάφερε να πάρει τον έλεγχο του αγώνα με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο συγκεντρωμένοι και να κυριαρχούν.

• Η ομάδα της Λάρνακας, πήγε να ξεφύγει (9-14), ωστόσο οι γαλαζοκίτρινοι του Βασίλη Φραγκιά επέστρεψαν και έκλεισαν το δεκάλεπτο με το σκορ στο 16-15, υπέρ τους.

• Παρά την ήττα, ο ΑΠΟΕΛ έδειξε για μια ακόμη φορά ότι διαθέτει την ποιότητα και το βάθος στο ρόστερ για να ανταπεξέλθει στον φετινό μαραθώνιο.

10/10/20 19:47

Δεύτερη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια

Η ομάδα καλαθοσφαίρισης δέχτηκε την εντός έδρας ήττα από την Αεκ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της ΟΠΑΠBasket Leagueμε 60-76. Το πρώτο ημίχρονο ήταν απόλυτα ισορροπημένο με το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο στο 33-33. Στη συνέχεια η Ομάδα μας δε κατάφερε να πάρει τον έλεγχο...