23.10.2019

• Μετά την ήττα το ΑΠΟΕΛ αποκλείστηκε από τους ομίλους του Champions League και συνεχίζει στη φάση των ομίλων του Europa League.

• Σύμφωνα με τον απεσταλμένο της ΕΑΚ στην Ολλανδία, Γιώργο Παττίχη, η ομάδα του Άμστερνταμ ήταν πολύ βελτιωμένη σε σχέση με τον πρώτο αγώνα και μέσα στο παλάτι της ήταν εξαιρετική.

• Το σκορ άνοιξε στο 43ο λεπτό ο Άλβαρεζ και στο 80' ο Τάντιτς διαμόρφωσε το 2-0.

• Στις προηγούμενες φάσεις ο ΑΠΟΕΛ είχε αποκλείσει την πρωταθλήτρια Μαυροβουνίου Σουτζιέσκα και την πρωταθλήτρια Αζερμπαϊτζάν Καραμπάχ.

29/08/19 08:36

Αποκλεισμός ΑΠΟΕΛ από τον Άγιαξ στο Champions League

Μετά την ήττα το ΑΠΟΕΛ αποκλείστηκε από τους ομίλους του Champions League και συνεχίζει στη φάση των ομίλων του Europa League. Το σκορ άνοιξε στο 43ο λεπτό ο Άλβαρεζ και στο 80' ο Τάντιτς διαμόρφωσε το 2-0. Σύμφωνα με τον απεσταλμένο της ΕΑΚ στην Ολλανδία, Γιώργο Παττίχη,...